2. /
  4. /
  5. ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ

ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΣΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ

Ι σοπαλία στο Merseyside derby η σύγκρουση στο πρωτάθλημα της γυναικείας Super League που διεξήχθη χθες στο Goodison Park και το παρακολούθησαν 22.161 θεατές ήταν το πρώτο γυναικείο ντέρμπι που παίχτηκε στο γήπεδο ανδρών και η προσέλευση του κόσμου ήταν ρεκόρ για την γυναικεία ομάδα της Έβερτον.

Τα 2 γκολ μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο η αρχηγός της Έβερτον, Gabby George άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό και η Stengel ισοφάρισε με 1-1 στο 40′. Δείτε τα στιγμιότυπα του παιχνίδιού στο βίντεο που ακολουθεί.Η Έβερτον βρίσκεται αυτή την στιγμή στην 6η θέση της βαθμολογίας με 21 βαθμούς και η Λίβερπουλ στην 8η με 15.

Στο πρώτο γύρο η γυναικεία ομάδα της Έβερτον είχε κερδίσει με 0-3 είχαν χαλάσει το πάρτι της επιστροφής στην μεγάλη κατηγορία της Λίβερπουλ τον Σεπτέμβριο μετά από δύο χρόνια απουσίας.