3. Άρθρα
  4. /
  5. ΛΟΥΤΟΝ-ΕΒΕΡΤΟΝ 1-1 (ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΟ

ΛΟΥΤΟΝ-ΕΒΕΡΤΟΝ 1-1 (ΕΜΕΙΝΕ ΣΤΟ Χ)

Σε ένα παιχνίδι που δεν το λες ποιοτικό είχε όμως τις στιγμές του, πολύ ένταση πάθος και αγωνία για το αποτέλεσμα μέχρι το τελευταίο λεπτό. Η Έβερτον έμεινε στο Χ με την ισοπαλία να διευρύνει σε 4 τα παιχνίδια που παραμένει αήττητη.

Στο πρώτο ημίχρονο η Έβερτον προηγήθηκε πρώτη όταν ο Mengi πήρε αγκαλιά και δεν άφηνε τον Branthwaite με αποτέλεσμα το VAR να υποδείξει το πέναλτι, που μετέτρεψε σε γκολ ο Calvert-Lewin στο 24′. Η ομάδα μας δεν κράτησε πολύ το αποτέλεσμα, με τον Adebayo να ισοφαρίζει στο 31 με σουτ από κοντά.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Λούτον είχε την κατοχή και κάποιες ευκαιρίες όπως και η ομάδα μας που είχε κάποιες καλές στιγμές με τον Harrison και τον Calvert-lewin. Στα τελευταία λεπτά ο Beto φώναξε για πέναλτι σε μια φάση που ο παίκτης της Λούτον τραβάει παρατεταμένα την φανέλα του, αλλά VAR και διαιτητής δεν έδωσαν κάτι. Η Λούτον είχε ξανά μια καλή στιγμή αλλά ο Pickford κράτησε το 1-1.