4. /
  5. Χάντερσφιλντ-Έβερτον 0-2

Χάντερσφιλντ-Έβερτον 0-2

Σχόλιο

Η Έβερτον πήρα μια καθαρή,άνετη και επαγγελματική νίκη στην έδρα της Χάντερσφίλντ με 0-2.Ο Cenk Tosun και ο Gueye τα γκολ της νίκης για την ομάδα μας.

Στο μέτριο ποιοτικά πρώτο ημίχρονο παρόλο που η Χάντερσφιλντ είχε περισσότερες τελικές προσπάθειες δεν θα μπορούσαμε να πούμε πως απείλησε ουσιαστικά την Έβερτον.Αντίθετα η ομάδα μας που είχε ένα ποιο αμυντικό προσανατολισμό κατάφερε να σκοράρει στην πρώτη ουσιαστικά ευκαιρία που είχε με τον Cenk Tosun να σκοράρει στό τετ α τετ απέναντι στον Δανο τερματοφύλακα της Χάντερσφιλντ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Έβερτον μπήκε δυνατά με σκοπό να τελειώσει το παιχνίδι, θα τα κατάφερνε πιο γρήγορα αν ο Coleman η ο Walcott ήταν πιο προσεκτικοί στις ευκαιρίες που τους δώθηκαν στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου ημιχρόνου τελικά έπρεπε να περάσει λίγος χόνος ακόμα και να φτάσουμε στο 77′ όταν ο Gueye με ωράιο σουτ έξω απο την περιοχή τελείωσε το παιχνίδι.

Καλοι οι περισότεροι παίκτες της ομάδας μας με τους Tosun,Gueye,Walcott και Coleman να ξεχωρίζουν