2. /
  4. /
  5. 2-0 ΣΕ ΦΙΛΙΚΟ

2-0 ΣΕ ΦΙΛΙΚΟ

Η Έβερτον σε φιλικό παιχνίδι λίγο πριν αρχίσει ξανά η Πρέμιερ λιγκ κέρδισε την Άστον Βίλα με 2-0.

Σύμφωνα με την επίσημη ιστοσελίδα της ομάδας, σε κεκλεισμένων των θυρών προπονητικό αγώνα στο Goodison park την Τετάρτη. Η Έβερτον με 2 γκολ στο πρώτο ημίχρονο κέρδισε την Άστον Βίλα

Τα γκολ των Antony Gordon και Νeal Maupay έκαναν τη διαφορά με τον Jordan Pickford που επέστρεφε σε καλή φόρμα μετά το μουντιάλ, να έχει επίσης δύο κορυφαίες αποκρούσεις. Οι μπλε πέτυχαν τα γκολ τους μέσα στα πρώτα οκτώ λεπτά, όταν ο Nathan Patterson γέμισε από τη δεξιά πλευρά, στην περιοχή με τον Gordon, ο οποίος με απευθείας σουτ στην κάτω δεξιά γωνία άνοιξε το σκορ. Το προβάδισμα διπλασιάστηκε πέντε λεπτά αργότερα, καθώς μετά το κόρνερ του Demaray Grey, ο Iwobi έκανε ένα  τακουνάκι προς τα πίσω για να βάλει τη μπάλα στην περιοχή όπου  ο Maupay σκόραρε με κεφαλιά από κοντά.