4. /
  5. Λίβερπουλ-Έβερτον 2-1

Λίβερπουλ-Έβερτον 2-1

Σχόλιο

Η Εκπληκτική Έβερτον του πρώτου ημιχρόνου δεν βγήκε απο τα αποδυτήρια στο δεύτερο ημίχρονο, και έχασε τεράστια ευκαιρία να παει στον τελικό απέναντι σε μια μετρια Λίβερπουλ που δεν έπαιξε και καμιά τρομερή μπάλα.Ο Jelavic προσπάθησε έκανε ότι μπορούσε, αλλά ήταν απελπιστικά μόνος.κατα την άποψη μου λάθος του Mόγιες να μην βάλει τον Jagielka έστω σαν αλλαγη ειδικά όταν με τα το πρώτο γκολ οι Distin και Heitinga ¨ηταν πελαγωμένοι ενω ξαναφάνηκε και η γύμνια της ομάδας απο ποιοτικούς μέσους πόσο πολύ μας έλειπε ένας Pienaar η ένας Arteta κρίμα.

Ο Αγώνας

3′ Πάσα του Caroll στον Spearing το πλασέ του ψηλά άουτ

6′ Φάουλ του Baines πάνω απο το δοκάρι του Jones

14′ Σουτ του Skrtel στην αγκαλιά του Howard

21′ Ψαλιδάκι του Jelavic στην αγκαλιά του Jones

24′ ΓΚΟΛ O Garragher προσπαθεί να απομακρύνει η μπάλα βρίσκει πάνω στο Cahill φτάνει στον Jelavic που πλασάρει κατευθείαν και σκοράρει 0-1

37′ Σουτ του Gerrard απο μακριά η μπάλα ψηλά άουτ

43′ Φάουλ του Jelavic η μπάλα φεύγει άουτ

47΄Σέντρα του Downing κεφαλιά του Caroll άουτ

55′ Σουτ του Jelavic απελπιστικά άουτ

56’Αδύνατο σουτ του Osman στα χέρια του Jones

62′ ΓΚΟΛ Aπίστευτο λάθος του Distin που γυριζεί την μπάλα  στα τυφλά στον Howard o Suarez προλαβαίνει και πλασάρει τον Howard 1-1

76′ Σουτ του Osman στα χέρια του Jones

77′ Σουτ μέσα απο την περιοχή του Caroll άουτ

81′ Σουτ του Jelavic άουτ

84′ Νεό σουτ του Caroll άουτ

86′ ΓΚΟΛ φάουλ του Bellamy κεφαλιά του Caroll 2-1

Εντεκάδες

Λίβερπουλ:Jones, Johnson, Carragher, Skrtel, Agger, Gerrard, Spearing, Henderson(Maxi Rodriguez), Downing(83′ Bellamy), Carroll, Suarez

Έβερτον:Howard, Neville, Distin, Heitinga, Baines (87’Anichebe), Osman, Fellaini, Gibson, Gueye(67′ Coleman), Cahill, Jelavic