4. /
  5. Νόργουιτς-Έβερτον 2-2

Νόργουιτς-Έβερτον 2-2

Σχόλιο

Η Έβερτον πρόσθεσε άλλη μια καλή εμφάνιση στο ενεργητικό της σήμερα, συνεχίζοντας το σερί των καλών εμφανίσεων τον τελευταίο καιρό. Δυστυχώς όμως κάποια μεμονομένα λάθη στην άμυνα δεν της επέτρεψαν να πάρει τους τρείς βαθμούς, παρόλο που προηγήθηκε 2 φορές με τον φανταστικό Jelavic.Παρά την ισοπαλία τα μηνύματα είναι θετικά απο τις εμφανίσεις της ομάδας που αρχίζει να μας πείθει οτι κάτι καλό μπορεί να καταφέρει στο κύπελλο που είναι και ο μεγάλος στόχος της ομάδας για φέτος.

Εντεκάδες

Νόργουιτς:Ruddy, Ward, Bennett, Drury(64’Naughton), Martin, Howson, Fox(64’Wilbraham), Surman, Bennett, Holt, Hoolahan(90’Crofts).

Έβερτον:Howard, Distin, Jagielka, Baines, Hibbert, Neville(55’Fellaini), Gibson, Pienaar, Gueye(45′ Coleman), Jelavic,Cahill(80’Anichebe).

Ο Αγώνας

22′ ΓΚΟΛ O Baines πασάρει καθετα μέσα στην περιοχή στονJagielka που πασάρει παραλλήλα με το τέρμα την μπάλα στον Jelavic πλασάρει αμέσως κάνοντας το 0-1

35′ Προσπάθεια του Surman να σκοράρει η μπάλα φεύγει δεξια απο το δοκάρι του Howard

39′ ΓΚΟΛ O Hoolahan δίνει την μπάλα μέσα στην περιοχή στον Howson που εκμεταλεύται την ασυνενοησία στο κέντρο της άμυνας και σκοράρει 1-1

44′ Σουτ του Pienaar εξω απο την μεγάλη περιοχή φεύγει άουτ

49′ Ο Hoolahan δίνει την μπάλα μέσα στην περιοχή στον Holt που σουτάρει αλλα σώζει ο Howard

54′ Σουτ του Howson σώζει ο Howard

59′ Κόρνερ του Baines σουτ του Jelavic σώζει ο Ruddy

61′ ΓΚΟΛ Ο Pienaar απο αριστερά πασάρει στο Jelavic που πλασάρει αμέσως και σκοράρει 1-2 75′ Προσπάθεια του Benett φεύγει άουτ

76′ ΓΚΟΛ Τετ α τετ ο Wilbraham σώζει αρχικά ο Howard η μπάλα όμως γυρνάει ξανα στον ίδιο που πασάρει στον επερχόμενο Holt που σκοράρει απο κοντά

80′ Προσπάθεια του Benett φεύγει ψηλά άουτ

83′ Σέντρα του Coleman σουτ του Fellaini σώζει o Ruddy