ολοκληρώθηκε προχθες και αξίζει να δούμε την απόδοση
των 3 παικτών της Έβερτον.

Gylfi Sigurdsson

Νιγηρία-Ισλανδία 2-0

Έπαιξε και τα 90 λεπτά την Παρασκευή και ήταν στο επίκεντρο κάθε επίθεσης της Ισλανδίας, που κυριάρχησε στο πρώτο μισό του παιχνίδιού.Δυστυχώς για την Ισλανδία το δεύτερο ημίχρονο δεν ήταν το ίδιο καλή ο Ahmed Musa με 2 γκολ εδωσε την νίκη στην Νιγηρία.Ο Gylfi παρόλο την καλή εμφάνιση έχασε την μεγάλη ευκαιρία να βάλει ξανα την Ισλανδία στην διεκδίκηση ενός καλύτερου αποτελέσματος όταν το πέναλτι που κέρδισε η Ισλανδία και κατακυρώθηκε με την βοήθεια του VAR έφυγε ψηλά άουτ.Θα παλέψει για μια νίκη με την αδιάφορη Κροατία που θα της δώσει πιθανότητες για να περάσει στον επόμενο γύρο

Jordan Pickford

Αγγλία-Παναμάς 6-1

Ελαχιστη δουλεία ξανα για τον Jordan Pickford όπως άλλωστε δείχνει και το τελικό 6-1. Ουσιαστικά δύο φάσεις είχε ο Παναμας την ία την έσωσε ο τερματοφύλακας της ομάδας δεν μπορούσε να κάνει τίποτα στην δεύτερη μια και η προβολή του Baloy δεν ήταν δυνατόν να την αποκρούσει.Εξασφάλισε την παρουσιά της στην επόμενη φάση η Αγγλία

Idrissa Gueye

Ιαπωνία-Σενεγάλη 2-2

Ήταν μια τυπική εμφάνιση Gueye ήταν  καλός στα αμυντικά του καθήκοντα και βοήθησε και στην ανάπτυξη του παιχνιδιού.Το 2-2 δεν βόηθησε την Σενγάλη να εξασφαλίσει την πρόκριση αλλά το παιχνίδι με την αδιάφορη Πολωνία της δίνει το πλεονέκτημα