2. /
  4. /
  5. Μαρτίνεθ: Η ομάδα μας

Μαρτίνεθ: Η ομάδα μας έχει προσωπικότητα

Ο προπονητής της ομάδας μας Ρομπέρτο Μαρτίνεθ έμεινε ικανοποιημένος από το αποτέλεσμα, αλλά και από την άμεση αντίδραση της ομάδας μετά το γκολ που δέχτηκε.

Μετά από 4 συνεχόμενες ήττες η Έβερτον αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 κόντρα στη Μαν Σίτι, δείχνοντας ότι σιγά σιγά αρχίζει και ανακάμπτει. ”  Στο πρώτο ημίχρονο δώσαμε περισσότερο χώρο στη Μαν Σίτι, όμως υπερασπιστήκαμε πολύ καλά την περιοχή μας. Σταματήσαμε αποτελεσματικά τους David Silva και Samir Nasri, χωρίς να τους αφήσουμε να δράσουν όπως θα ήθελαν. Καταλήξαμε στην καλύτερη ευκαιρία του παιχνιδιού, όταν ο Heart απέκρουσε το σουτ του Lukaku και στην επαναφορά ο Coleman σημάδεψε το δοκάρι.

Το πρώτο γκολ θα ήταν πολύ σημαντικό για εμάς ως γηπεδούχοι, όμως το πέτυχε πρώτη η Σίτι στο δεύτερο ημίχρονο. Η ομάδα μας κατάφερε και ισοφάρισε αμέσως όμως, δείχνοντας χαρακτήρα και αποφασιστικότητα. Πιστεύω ότι η αντίδραση που δείξαμε την τρίτη και η αντίδραση που δείξαμε σήμερα, δείχνουν την προσωπικότητα και το χαρακτήρα της ομάδας. Σίγουρα θα πάρουμε σημαντική ώθηση για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.”