4. /
  5. Δηλώσεις μετά το ντέρμπι

Δηλώσεις μετά το ντέρμπι

Ο Ντείβιντ Μόγιες και οι παίκτες έκαναν δηλώσεις μετά το ντέρμπι του Μέρσεισάιντ της συνοψίζω παρακάτω…

Ντείβιντ Μόγιες:Κάναμε ένα τραγικό ξεκίνημα,αλλά και μια σπουδαία επιστροφή.Δειξαμε χαρακτήρα.Ημουν λίγο απογοητευμενος που δεν έγινε το 3-2 πριν το ημίχρονο νόμιζα οτι θα το καταφέρναμε.Ο Kevin Mirallas ήταν εξαιρετικός ήταν φανταστικός απο το 20′ εως το ημίχρονο ήταν σχεδόν ασταμ’ατητος και ήταν άτυχος που δεν σκόραρε Ήταν μεγάλο πλήγμα για εμας που δεν το είχαμε στο δεύτερο ημίχρονο νομίζω οτι χτυπησε στον αστράγαλο αλλά δεν ξερω ακριβώς.Ενώ για τον πανηγυρισμό απάντηση του Suarez στην δήλωση του οτι κάνει βουτίες είπε: Μπορώ να πω ότι μου άρεσε. Ίσως να  έκανα και εγώ το ίδιο αν ήμουν στη θέση του.’’ Αλλά έχω να πω ότι ήταν πολύ τυχερός  που έμεινε στο γήπεδο σήμερα.Για την φάση του 71 λεπτού όταν χτύπησε τον Distin είπε Το φάουλ ήταν πολύ σκληρό και έπρεπε να
αντικρίσει την κόκκινη κάρτα.
.Για την φάση του γκολ είπε ήταν γκολ Το γκολ έπρεπε να μετρήσει αλλά
πιστεύω ότι πιο πριν δεν υπήρξε φάουλ στον Gerrard.

Phil Neville:Ήμασταν πίσω στο σκορ με δύο γκολ, όμως επανήλθαμε πολύ γρήγορα
και νοιώσαμε πως είχαμε το μομέντουμ. Ίσως θα έπρεπε να πασάραμε λίγο
περισσότερο και να κάνουμε το κάτι παραπάνω. Πιστεύω πως έπρεπε να προωθήσουμε το παιχνίδι στα πλάγια. Τα παιχνίδια αυτά είναι γρήγορα και
σκληρά . Μετά πας σπίτι σου και σκέφτεσαι  ήταν οφσάιντ η όχι. Επίσης
και εμείς είχαμε ευκαιρίες να σκοράρουμε ακόμη ένα τέρμα, έτσι και οι
δύο ομάδες πρέπει να είναι χαρούμενες με την ισοπαλία».

Sylvain Distin: Hμαστε λιγάκι απογοητευμένοι που πήραμε μόνο την ισοπαλία, αλλά ήμασταν με 2-0 πίσω στο σκορ τότε υποθέτω πως θα πρέπει να
είμαστε χαρούμενοι.Είναι μια ισοπαλία και είμαστε απογοητευμένοι, αλλά αυτό δείχνει την
φιλοδοξία και την αποφασιστικότητα των παικτών. Πάντα θέλουμε να
κερδίζουμε και έτσι τώρα είμαστε απογοητευμένοι , αλλά αν
κοιτάξουμε την γενικότερη παρουσία μας στο πρωτάθλημα, έχουμε χάσει μόνο
ένα παιχνίδι από τα εννιά που έχουμε δώσει.Πιστεύω ότι θα μπορούσαμε να έχουμε σκοράρει ένα τρίτο γκολ λίγο πριν το ημίχρονο αλλά δεν το κάναμε, αλλά μετά σκέφτηκα ότι θα έρθει κατά το δεύτερο ημίχρονο. Ποτέ δεν ήρθε και νομίζω ότι είναι ο λόγος που ήμασταν απογοητευμένοι στο τέλος

Marouane Fellaini: Είμαι χαρούμενος γιατί ξεκινήσαμε άσχημα, αλλά επιστρέψαμε και αυτό ήταν καλό .Στο 2-0 Νόμιζα ότι είχαμε τελειώσει, γιατί είναι δύσκολο να έπιστρέψεις. Αλλά η ομάδα μας έχει καλή νοοτροπία και καλους οπαδούς  για να μας βοηθήσουν. Θα μπορούσαμε να είχαμε κερδίσει ή να είχαμε χάσει.Έμεινα στο Βέλγιο για την ανάκτηση μιας εβδομάδας. Δεν είμαι 100 τοις εκατό,΄΄ετοιμος  αλλά έδωσα το μάξιμουμ σήμερα.Είναι σημαντικό να κερδίσουμε το επόμενο παιχνίδι. Όλοι θέλουμε να κερδίσουμε όταν πάμε στο Φούλαμ