2. /
  4. /
  5. Οι εμφανίσεις των διεθνών

Οι εμφανίσεις των διεθνών

Μια κακή εβδομάδα αυτή που μας πέρασε για την Έβερτον μια και έχασε σε ένα κρίσιμο σημείο της σεζόν, τρία βασικότατα στελέχη.Αρχικά ο Seamus Coleman θα λείψει για παρα πολύ καιρό μετα απο το διπλό σπάσιμο στο πόδι του.Η πρώτη εκτίμηση για την κατάσταση του Funes Mori που αντικαταστάθηκε στο παιχνίδι της Αργεντινής με την Βολιβία λέει πως πιθανόν θα χάσει το υπόλοιπο της σεζόν.Ενω νέος τραυματισμός για τον McCarthy που δικαίως έκανε έξαλλο τον Ρόναλντ Κούμαν.Στα θετικά συνέχισε να σκοράρει ο Lukaku γκολ πέτυχε και ο Mirallas.;Όπως και ο Gerard Deulofeu

22 Μαρτίου 2017

Γερμανία-Αγγλία 1-0

Δεν αγωνίστηκε ουτε λεπτό στο φιλικό της Εθνικής Αγγλίας ο Ross Barkley.

23 Μαρτίου 2017

Νιγηρια-Σενεγάλη 1-1

Σε όλοκληρο το παιχνίδι αγωνίστηκε ο Idrissa Gueye στο φιλικό που έδωσαν στο Λονδίνο οι δύο αφρικάνικες χώρες

24 Μαρτίου 2017

Αργεντινή-Χιλή 1-0

Ο Ramiro Funes Mori δεν αγωνίστηκε  λόγω καρτών στο νικηφόρο παιχνίδι για την Αργεντινή.

Ιρλανδία-Ουαλία 0-0

Για το 4ο γκρουπ η Ιρλανδία φιλοξένησε την ΟυαλίαΈνα παιχνίδι που θέλουμε να ξεχάσουμε κυρίως λόγω του φρικιαστικού τραυματισμού του Seamus Coleman .Δεν αγωνίστηκε ούτε ο James McCarthy που είναι τραυματίας.

25 Μαρτίου 2017

Βέλγιο-Ελλάδα 1-1

O Lukaku μας πίκρανε ισοφαρίζοντας σε 1-1 στο παιχνίδι εναντίον της Εθνικής μας ομάδας

26 Μαρτίου 2017

Αγγλία-Λιθουανία 2-0

Ούτε σε αυτο το παιχνίδι αγωνίστηκε ο Ross Barkley που συμπλήρωσε 7 παιχνίδια στα οποια έχει κληθεί χωρίς να χρησιμοποιηθεί ούτε λεπτό.

Σενεγάλη-Ακτή Ελεφαντοστού (Διακοπή)

Ο Idrissa Gueye αγώνιστικε απο την αρχή στο φιλικό που έδωσε η χώρα του με την Ακτή Ελεφαντοστού στο Παρίσι και διακόπηκε στο 88′ λόγω εισβολής φιλάθλων στον αγωνιστικό χώρο

28 Μαρτίου 2017

Βολιβία-Αργεντινή 2-0

Ο Funes Mori ξεκίνησε βασικός αλλά τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου

Εκουαδόρ-Κολομβία 2-0

Ήττα για το Εκουαδόρ με τον βαλένσια να αγωνίζεται 59′ πριν αντικατασταθεί

Ρωσία-Βέλγιο 3-3

Η Ρωσία και το Βέλγιο ήρθαν ισόπαλες σε φιλικό παιχνίδι στην Ρωσία με 3-3 με τον Mirallas που ξεκίνησε βασικός να σκοράρει το πρώτο γκολ του Βελγίου με πέναλτι.O Lukaku μπήκε ως αλλαγή στο 77′ στην θέση του Benteke

Γαλλία-Ισπανία 0-2

Γκολ για τον δανεικό απο την ομάδα μας στην Μιλαν Gerard Deulofeu.O Delofeu σκοραρε το δεύτερο γκολ της Ισπανίας στο φιλικό με την Γαλλία μπήκε στο 67′ και σκόραρε 10′ αργότερα.

Ιρλανδία-Ισλανδία 0-1

Βασικός ξεκίνησε ο δανεικός απο την ομάδα μας στην Πρέστον Aiden McGeady αντικαταστάθηκε στο 73′