2. /
  4. /
  5. Γκρίνια για τις καθυστερήσεις

Γκρίνια για τις καθυστερήσεις

Ο Ρομπέρτο Μαρτίνεθ γκρίνιαξε χθες στις δηλώσεις του για τις καθυστερήσεις που κρατήθηκαν μετά το γκολ της Έβερτον που έκανε το 2-3.

Σε δηλώσεις που μπορείτε να δείτε στον σύνδεσμο εδώ ο μάνατζερ της ομάδας μεταξύ άλλων εξέφρασε την απορία του για ποιο λόγο το παιχνίδι συνεχίστηκε μέχρι το 98′ μια και ο τέταρτος διαιτητής είχε δείξει 5 λεπτά έξτρα χρόνου  και έτσι δόθηκε η ευκαιρία στην Μπόρνμουθ να σκοράρει το γκολ της ισοφάρισης.Πέρα από την αστεία αντίδραση της ομάδας μας μετά το γκολ, είναι  μια εύλογη απορία, μια και η Έβερτον σκόραρε σχεδόν στο τελείωμα του χρόνου των καθυστερήσεων και μπορεί να εκνευριζόμαστε για την αντίδραση, αλλά όταν είσαι παίκτης έχεις αγωνιστεί  95+ λεπτά είναι φυσιολογικό να πιστεύεις ότι το παιχνίδι τελείωσε όταν σκοράρεις στα τελευταία δευτερόλεπτα και δεν υπάρχει χρόνος αντίδρασης από τον αντίπαλο.