2. /
  4. /
  5. Koeman: Ήταν μια άνετη

Koeman: Ήταν μια άνετη νίκη

Ο Ρόναλντ Κούμαν έμεινε πολύ ικανοποιημένος από τη νίκη 2-0 επί της Σάντερλαντ, χαρακτηρίζοντας την ως μια άνετη επικράτηση χωρίς να συναντήσει κάποια ιδιαίτερη δυσκολία.

” Πιστεύω ότι σήμερα κατακτήσαμε μια άνετη νίκη. Δεν συναντήσαμε κάποια ιδιαίτερη δυσκολία για ένα αρκετά μεγάλο μέρος του παιχνιδιού. Αν μιλήσω για το δεύτερο ημίχρονο, ήμασταν αρκετά άνετοι γιατί μειώσαμε την ένταση στο παιχνίδι μας. Έμεινα πολύ ικανοποιημένος από το πρώτο ημίχρονο γιατί παίξαμε εξαιρετικό ποδόσφαιρο, πιέσαμε αρκετά τον αντίπαλο και είχαμε ευκαιρίες να σκοράρουμε περισσότερα γκολ. Στο δεύτερο ημίχρονο ρίξαμε πολύ τον ρυθμό μας, δεν πιέσαμε την Σάντερλαντ αλλά παρόλα αυτά ελέγχαμε απόλυτα τον αγώνα. Ήταν μια άνετη και δίκαιη επικράτηση για την ομάδα μας. ”