4. /
  5. Chelsea Women v Everton

Chelsea Women v Everton Women 4-0

Γενικά το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε χάσαμε και στους άντρες και στις γυναίκες. Δυστυχώς ήταν μία άσχημη εβδομάδα για την ομάδα μας!

Στον αγώνα της Κυριακής παίξαμε στο Λονδίνο κόντρα στην Chelsea για το πρωτάθλημα, χάνοντας δυστυχώς με 4-0!! Καθόλου κολακευτικό διότι μπορούσαμε να χάσουμε και με μεγαλύτερο σκορ!

Φάνηκε στο πρόσωπο των παικτριών μας ότι ήταν επηρεασμένες από την ήττα στον τελικό του κυπέλλου και μπήκαν εντελώς αποσυντονισμένες! Αυτό μας κόστισε στο να πάρουν το πρώτο χέρι στο κέντρο και να κάνουν το παιχνίδι τους! Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με το τιμητικό 1-0 κατά μας με γκολ της Ji στο 16′. Στην επανάληψη του αγώνα χάσαμε μία πολύ μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσουμε σε 1-1 με την Raso όμως η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και μετά στα πόδια της Eriksson! Μετά όμως δεν έιχαμε άλλες αντοχές και μέσα σε ένα 20′ δεχτήκαμε 3 γκολ…Στο 73′ και 76′ από την England και στο 96′ από την Harder…

Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τις εξής παίκτριες: Maciver – Wold, Finnigan, Sevecke, Turner – Egurrola Wienke, Christiansen – Emslie, Magil, Raso – Sorensen

Ακολουθεί το ματς με την Reading το Σάββατο το οποίο θα το δείξει live το FA Player.