3. Άρθρα
  4. /
  5. Post game Tranmere Rovers-Everton

Post game Tranmere Rovers-Everton (video)

Η Έβερτον δεν κατάφερε να γευτεί την χαρά της νίκής και έμεινε στο 2-2 χθες στο πρώτο της φιλικό παιχνίδι στο Prenton Park με την γειτόνισσα Τρανμίρ Ρόβερς.

Η ομάδα μας ξεκίνησε το παιχνίδι με ένα νεανικό σχήμα με τον Μαρτίνεθ να δίνει ευκαιρίες τους σε αρκετούς νεαρούς παίκτες έτσι η 11αδα μας ήταν οι Joel,Browning,Garbutt,Duffy,Distin,Lundstram, Barry,Kennedy,McAleny,Pienaar, Naismith ενώ η Τρανμίρ άρχισε με τους Fon Williams,Holmes,Power, Ihiekwe,Holness, Richards,Laird, Kirby,Stockton,Woodards,Gil.Η ομάδα μας προγήθηκε στο 26′ όταν ο Naismith εκμεταλεύτηκε την σέντρα του Garbutt και άνοιξε το σκορ.Η ομαδα μας έχασε άλλη μια καλή ευκαιρία με τον Kennedy να μην καταφέρνει να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας μας σε ένα ημίχρονο το όποιο ήταν κάκο απο άποψη θεάματος με το 0-1 να είναι και το σκορ που τελείωσε το πρώτο ημίχρονο.Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ρομπέρτο Μαρτίνεθ άλλαξε 10 παίκτες και άφησε μόνο τον Joel Robles κάτω απο τα δοκάρια στο γήπεδο μπήκαν οι Coleman,Hibbert, Alcaraz, Stones, Gibson,McCarthy,Long,Osman, McGeady, Hope.Στο 63′ η Tranmere ισοφάρισε όταν ο Stockton εκματαλεύτηκε το τραγικό λάθος του Stones και πλάσαρε εξαιρετικά τον Robles για το 1-1.Μόλις λίγα λεπτά αργότερα ο Leon Osman με προβολή μετά απο κόρνερ έκανε το 1-2 στο 70′ η ομάδα έχασε ευκαιρίες να κλειδώσει την νίκη με τους Osman,Long και ένα φάουλ του Gibson.Με την ομάδα της Λίγκ 2 να αποδεικνείεται σκληρό καρύδι και να αποσπάει  την ισοπαλία Όταν ο Rowe δεν ήταν άστοχος και διαμορφωσε  μετά απο σέντρα με διπλή προσπάθεια  στο 86′ έκανε το τελικό 2-2.Τα γκολ του αγώνα στο παρακάτω video (μετά το 0:52)