3. Άρθρα
  4. /
  5. ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ-ΕΒΕΡΤΟΝ 4-0 (ΑΜΥΝΑ

ΑΣΤΟΝ ΒΙΛΑ-ΕΒΕΡΤΟΝ 4-0 (ΑΜΥΝΑ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ)

Η Έβερτον γνώρισε βαριά ήττα στο Villa park με 4-0. Σε ένα ρεσιτάλ αμυντικών λαθών και ασυνεννοησίας οι αμυντικοί μας και ο τερματοφύλακας σου έδιναν την εντύπωση πως γνωρίστηκαν για πρώτη φορά στην διάρκεια του αγώνα.

Για ακόμα μια φορά δέχθηκε γκολ στην πρώτη επικίνδυνη επίθεση των αντιπάλων αλλά όταν το σκηνικό επαναλαμβάνεται πλέον δεν μοιάζει τυχαίο. Η ατυχία έμοιαζε για ακόμα μια φορά να συνοδεύει την ομάδα μας αφου ο Calvert-Lewin άφησε το αγώνα μόλις στο 37′ αφού χτύπησε στο πρόσωπο και ο Iwobi αποχώρησε τραυματίας στο δεύτερο ημίχρονο.

Αξίζει να αναφέρουμε το συγκινητικό φόρο τιμής των Έβερτονιανς στον Μάικλ Τζόουνς τον οικοδόμο που έχασε την ζωή του στις εργασίας στο νέο γήπεδο. Οι φίλοι της Έβερτον και όχι μόνο χειροκρότησαν στη σημερινή αναμέτρηση όταν το ρολόι έφτασε το 26ο λεπτό (ηλικία του φίλου της ομάδας) του αγώνα κρατώντας ψηλά πολλά πανό που δημιουργήθηκαν ως ένδειξη σεβασμού για τη ζωή του παθιασμένου Εβερτονιάν.