4. /
  5. Σάουθαμπτον-Εβερτον 0-3

Σάουθαμπτον-Εβερτον 0-3

Σχόλιο

Ή Έβερτον πέτυχε την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα χθες κάνοντας μια εξαιρετική εμφάνιση.

Η ομάδα ήταν σαφώς καλύτερη από την Σαουθάμπτον είχε σε εξαιρετική μέρα τους Lukaku,Barkley και Kone και με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο δεν άφησε περιθώρια στους γηπεδούχους να μπουν στο παιχνίδι. Ο Lukaku άνοιξε το σκορ μετά από σέντρα του Κone.Διπλασίασε τα τερματα της ομάδας μας μετά από ομορφη κάθετη πάσα του Barkley. Ενώ τέλος στο το δεύτερο ημίχρονο ο Barkley με ωραία κίνηση μέσα στην περιοχή και σουτ διαμόρφωσε το τελικό 0-3.Εξαιρετική εμφάνιση από την τριάδα που αναφέραμε.Στην άμυνα αν και ή Έβερτον δεν δέχθηκε γκολ είχε ξανά προβλήματα ασυνενοησίας.