4. /
  5. Τι έκαναν οι διεθνείς

Τι έκαναν οι διεθνείς

Αρκετοι παίκτες τις Έβερτον έλειπαν για υποχρεώσεις με τις Εθνικές ομάδες το διημερο που μας πέρασε….

Οι Baines και Jagielka ήταν βασικοί με την Εθνική Αγγλίας στο παιχνίδι με την Iταλία στην Βέρνη ο Jagielka άνοιξε το σκορ στο 27 λεπτό, σκοραρε το πρώτο γκολ με τα λιοντάρια.Ο Naismith ήταν βασικός στο 3-1 της Σκωτίας επι της Αυστραλίας.Όπως και ο Tim Howard στην πρώτη νίκη των Η.Π.Α στο Μεξικό.Ο Heitinga έπιξε 45 λεπτά στο παιχνίδι με το Βέλγιο.Ο Seamus Coleman μπήκε αλλαγή στο 0-0 της Ιρλανδίας με την Σερβία στο Βελιγράδι.Δεν αγωνίστηκαν αν και κλήθηκαν οι Jelavic και Mucha.Τραυματίες είναι και δεν αγωνίστηκαν οι Gibson για την Ιρλανδία και Fellaini για το Βέλγιο.Για της Εθνικές κάτω των 21 ετών αγωνίστηκε ο Shane Duffy με την Ιρλανδία που δεν τα κατάφερε και έχασε 1-0 απο την Τουρκία και ο Απόστολος Βέλλιος για την Εθνική μας που σκόραρε στο 2-0 εναντίον της Πολωνιας το πρώτο γκολ στο 51 λεπτό.