2. /
  4. /
  5. Δεύτερη νίκη – Και

Δεύτερη νίκη – Και άλλος κόκκινος γίνεται μπλέ;

Την δεύτερη νίκη της πέτυχε η Έβερτον στο φιλικό παιχνίδι με την Μπάκμπερν Ρόβερς.Μια ενδιαφέρουσα φήμη όμως είναι η παρουσία του Coutinio σε εστιατότιο στο Λίβερπουλ που πυροδότησε πολλές φήμες για ενδεχόμενη μεταγραφή η δανεισμό του στην Έβερτον.

Ο Jean-Philippe Gbamin στην επιστροφή του από τον τραυματισμό έπαιξε 45 λεπτά και σκόραρε σε νίκη 1-0 στο φιλικό αγώνα εναντίον της Μπλάκμπερν Ρόβερς στο USM Finch Farm.Ο Ιβοριανός, που έπαιξε στο πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού, έκλεισε μια καλή απόδοση, σημειώνοντας το μοναδικό γκολ λίγο πριν από το ημίχρονο.Η Έβερτον έκανε πολλές αλλαγές στο ημίχρονο με τους μέσους Abdoulaye Doucoure και  Allan να επιστρέφουν στην αγωνιστική δράση, παίζοντας ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο για την ομάδα του Rafael Benitez.Δείτε παρακάτω στιγμιότυπα απο το παιχνίδι.

Ένα εστιατόριο στο Λίβερπουλ πυροδότησε τη διαρκώς αναβλύζουσα φήμη για πιθανή μεταγραφή η δανεισμό του Philippe Coutinho.Η Έβερτον έχει αναφερθεί ως ένας από τους συλλόγους που θέλουν τον Βραζιλιάνο μέσο.Το εστιατόριοCopacabana Rodizio Bar & Grill , δημοσίευσε μια εικόνα του Coutinho στο Instagram με μια αρκετά ενδιαφέρουσα λεζάντα. Η ένδειξη: “Ανυπομονούμε να σας καλωσορίσουμε πίσω και να αρχίσουμε να κάνουμε ίδιαίτερες αναμνήσεις μαζί σας για άλλη μια φορά”