2. /
  4. /
  5. Ευχαριστημένος από την “ολοκληρωτική”

Ευχαριστημένος από την “ολοκληρωτική” εμφάνιση

Ο Martinez στάθηκε, στο τρόπο που διαχειρίστηκε η ομάδα το προβάδισμα και εμφανίστηκε πλήρως ικανοποιημένος.

“Έχουμε δει σε πολλά παιχνίδια αυτή τη χρονιά, να ξεκινάμε καλά, να προηγούμαστε, να έχουμε καλή απόδοση και ευκαιρίες, όμως να μην το εκμεταλλευόμαστε και τελικά να μην παίρνουμε τίποτα. Ξεκινήσαμε ακριβώς όπως με την Newcastle ή την Carlisle και καταφέραμε να σκοράρουμε, οπότε μετά το χρησιμοποιήσαμε αυτό προς όφελος μας για να φτιάξουμε κι άλλες φάσεις. Η διαχείριση του σκορ από την πλευρά μας ήταν αυτό που με ευχαρίστησε πιο πολύ σ΄αυτό το παιχνίδι. Είχαμε συγκέντρωση για 90 λεπτά. Είχαμε επίσης αρκετές ευκαιρίες, θα μπορούσαμε στο δεύτερο ημίχρονο να βάλουμε άλλα 3-4 γκολ. Τα συγχαρητηρια μου στον Butland έκανε εξαιρετική εμφάνιση. Δεν είναι πολλές οι ομάδες που θα έρθουν στο Britannia και θα πάρουν 3 γκολ διαφορά. Σε τελική ανάλυση σήμερα θέλαμε να δείξουμε τις δυνατότητες μας και νομίζω οτι κατά σε ένα μεγάλο ποσοστό το καταφέραμε. Είμαι πολύ χαρούμενος από την εμφάνιση και το αποτέλεσμα”.