Οι δανεικοί της ομάδας στο Σαββατοκύριακο.

Ο Chris Long σε προπόνηση της εθνικής.

Πολύ καλά τα πήγαν και αυτή τη βδομάδα οι δανεικοί παίκτες της ομάδας, παίζοντας βασικοί, ακόμη και αυτοί που ενσωματώθηκαν πρόσφατα.

Στην Ολλανδία δεν είχε αγωνιστική δραστηριότητα και έτσι φυσικά δεν αγωνίστηκε ο Fransisco Junior.

Η Yeovil Town έχασε με 1-2 από τη Burnley. Στον αγώνα έπαιξε για άλλη μια φορά βασικός και αναντικατάστατος ο Shane Duffy, φτάνοντας τις 15 συμμετοχές. Ο Lundtram ξεκίνησε ως βασικός και αντικαταστάθηκε στο 67′. Ο Lundtram έχει ξεκινήσει 7 βορές βασικός στη Yeovil, και έχει 1 γκολ.

Ο Tyias Browning έπαιξε στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα της Wigan με τη Bournemouth(3-0 για τη Wigan). Σύμφωνα με τους δημοσιογράφους της Wigan, έκανε ένα πολύ ώριμο, ήρεμο και γεμάτο αυτοπεποίθηση παιχνίδι. Ενδεχομένως να χρειαστεί περισσότερη δουλειά στις σέντρες του.

Η Tranmere Rovers ήρθε ισόπαλη 1-1 με τη Walsall. Για την Tranmere αγωνίστηκε ο Matthew Pennington σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, βασικός για δεύτερη συνεχόμενη φορά, από τη μέρα που πήγε στην ομάδα, ενώ ο Matthew Kennedy ξεκίνησε βασικός και αντικαταστάθηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ο Luke Garbutt έχει πάρει τη θέση του βασικού από τον Σεπτέμβρη που πήγε στην Colchester United, έχοντας παίξει σε 13 αγώνες βασικός έχει πετύχει 2 γκολ. Παρόλα αυτά, με τους Baines και Oviedo μπροστά του, πολύ δύσκολα θα τον δούμε στην ομάδα…

Ντεμπούτο με γκολ για τον Chris Long στη Milton Keyns Dons, με τον 18χρονο να ξεκινάει βασικός, χωρίς ακόμη να έχει κλείσει βδομάδα εκεί, και να σκοράρει στο 21′. Αντικαταστάθηκε στο 82′.

Τέλος, ο Hallam Hope ξεκίνησε και πάλι βασικός, με τη Northampton Town, και αντικαταστάθηκε στο 71′. Μετά από 12 μέρες παραμονής έχει ήδη 2 συμμετοχές και 1 γκολ.