2. /
  4. /
  5. Νίκες για τους Εβερτονιανς

Νίκες για τους Εβερτονιανς

Δύο νίκες για της Εθνικές ομάδες των παικτών μας στο Παγκόσμιο κύπελλο της Βραζιλίας.

Τα ξημερώματα η Η.Π.Α με τον Tim Howard βασικό κέρδισε με 2-1 τον κακό της δαίμονα την Γκάνα που την είχε κερδίσει δύο φορές στα προηγούμενα μουντιάλ o Howard είχε καλές επεμβάσεις και μια καλή εμφάνιση στο ενεργητικό του αν και στο γκολ που δέχτηκε ίσως να μπορούσε να έχει μια καλύτερη αντίδραση.Τα γκολ για τους Αμερικάνους οι Dempsey στο 1′ και Brooks στο 86′ ισοφέρισε προσορινά για την Γκάνα ο Ayew sto 82′.Το Βέλγιο κέρδισε με ανατροπή πριν λίγη ώρα την Αλγερία με 2-1 o δικός μας Kevin Mirallas δεν χρησιμοποιήθηκε κάθόλου απο τον Βίλμοτς βασικός ξεκίνησε ο Lukaku που δεν είχε καλή απόδοση αν και δεν τροφοδοτήθηκε όσο θα έπρεπε. Eνω πρωταγωνιστής για τους Βέλγους ήταν ένας πρώην παίκτης μας ο Marouane Fellaini είχε αρκετά καλή απόδοση μπήκε αλλαγή στο 65′  ισοφάρισε σε 1-1 μόλις 5 λεπτά αργότερα στο 70′, το γκολ που είχε πετύχει για τους Αλγερινούς με πέναλτι ο Feghouli στο 25′. Την νίκη γα το Βέλγιο έδωσε 10 λεπτά αργότερα ο Mertens.