4. /
  5. Γουέστ Χαμ-‘Εβερτον 1-1

Γουέστ Χαμ-‘Εβερτον 1-1

Σχόλιο

Ισοπαλία εκτός έδρας για την ομάδα μας σε ένα παιχνίδι που οι δύο ομάδες χωρίς να μπορούμε να πούμε πως δεν προσπάθησαν για να κερδίσουν,άφηνε την αίσθηση ότι η ισοπαλία δεν τις ενοχλούσε.

Στο καλύτερο πρώτο ημίχρονο η Γουέστ Χαμ μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι, ήταν απειλητική στην αρχή με την ομάδα μας να ισορροπεί μετά το πρώτο τέταρτο.Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 30′ με ένα εξαιρετικό σουτ του Lanzini με την ομάδα μας να ανεβάζει στροφές, να δημιουργεί ευκαιρίες μετά από εκείνο το σημείο και να φτάνει στο γκολ μετά από μια έξοχη κάθετη πάσα του Deulofeu στον Lukaku πριν το ημίχρονο.Στο δεύτερο ημίχρονο παρόλο που το παιχνίδι είχε ρυθμό και η Έβερτον μπήκε κάπως πιο δυνατά Όσο η ώρα περνούσε  καμιά ομάδα δεν έδειχνε την διάθεση να ρισκάρει ιδιαίτερα για να πάρει την νίκη. Δίκαιο 1-1 με την ομάδα μας να είναι βελτιωμένη στο αμυντικό κομμάτι του παιχνιδιού.Σε ατομικό επίπεδο ξεχώρισαν οι Deulofeu, Barkley,Lukaku και Stones.Μέτριος ο Funes Mori και ο McCarthy που έκανε ένα άσχημο τάκλιν στο πρώτο ημίχρονο πιθανόν και για κόκκινη κάρτα και τραυμάτισε τον Payet.Συνεχίζει η παράδοση με την ομάδα μας να είναι δεκαπέντε αγώνες αήττητη σε επίπεδο Πρεμιερ λιγκ εναντίον της Γουέστ Χαμ.

Εντεκάδες

Γουέστ Χαμ:Andrian,Jenkinson,Tomkins,Reid,Cresswell,Kouyate,Noble,Moses,Lanzini,Payet(49′ Valencia(69Zarate)), Caroll(87’Jelavic)

Έβερτον:Howard,Coleman,Stones,Funes Mori,Galloway,Barry,McCarthy,Deulofeu(82′ Lennon) ,Barkley, Kone(64′ Mirallas),Lukaku

Τα γκολ

30′ Lanzini         1-0

43′ Lukaku         1-1