4. /
  5. Everton-Cardiff City Post Game

Everton-Cardiff City Post Game Review

Σχόλιο

Πολλοί πίστευαν ότι η νίκη θα έρθει εύκολα σήμερα όμως η Cardiff μας έβαλε δύσκολα με έναν εξαιρετικό Marshall και με πολύ έξυπνο στήσιμο. Οι 3 βαθμοί πάρθηκαν και αυτό έχει σημασία αφού πλέον είμαστε σε απόσταση αναπνοής από την 5η θέση.  MVP του ματς ο Seamus Coleman.

Εντεκάδες

EVERTON : Howard, Baines, Coleman, Deulofeu(62′ McGeady), Mirallas(62′ Naismith), Distin, McCarthy, Lukaku, Barry, Osman(82′ Barkley), Stones

CARDIFF CITY : Marshall, Caulker, Medel, Campbell, Kim, Noone(62′ Daehli), Mutch(58′ Whittingham), Cala, Theophile-Catherine, Fabio( 77′ Zaha), John

Φάσεις και Γκόλ

Α’ Ημίχρονο

3′ Σουτ του Mirallas, ο Marshall κάνει την πρώτη μεγάλη απόκρουση του αγώνα.

4′ Από το κόρνερ,σε δεύτερο χρόνο,ο Lukaku ,από το σημείο του penalty,σουτάρει με το.. γόνατο με την μπάλα να φεύγει άουτ.

10′ Το σουτ του Osman φεύγει ψηλά άουτ.

16′ Μετά από κόρνερ και διώξιμο του Lukaku, ο Medel σουτάρει ψηλά άουτ.

22′ Επαφή στην περιοχή του Deulofeu με τον Cala, “παίζετε” δείχνει ο διαιτητής.

27′ Ωραία κούρσα του Coleman από δεξιά,πασάρει στον Lukaku, με την μία στον Mirallas, ο οποίος πιάνει το σουτ, διώχνει ο Cala.

29′ O Cambell ευνοείται από καραμπόλα, βγαίνει τετ-α-τετ με τον Howard, μεγάλη επέμβαση από τον πορτιέρο της Everton.

31′ O Deulofeu περνάει έναν αμυντικό της Cardiff και από το ύψος της μεγάλης περιοχής τελειώνει υποδειγματικά, όμως ο Marshall λέει πάλι όχι!

34′ Το σουτ του Caulker κοντράρει στα σώματα, η Everton ανακτά κατοχή, βγαίνει στην αντεπίθεση με τον Lukaku να “κατεβάζει” την μπάλα από το κέντρο και να σουτάρει από καλή θέση. Η μπάλα πάει μέσα όμως ο Marshall δηλώνει πάλι παρών!

45′ Κίτρινη στον Theophile-Catherine.

B’ Hμίχρονο

55′ Σέντρα-σουτ του Cambell,άουτ.

58′ Κίτρινη σε Osman και Medel.

59′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛ! Ο Deulofeu κάνει απίστευτη κούρσα και εκτελεί τον Marshall για το 1-0.

68′ Γκολ για την Cardiff. Ο Whittingham εκτελεί το φάουλ και ο Cala με κεφαλιά ισοφαρίζει.1-1.

69′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Osman να σουτάρει και το σουτ του να φεύγει ελάχιστα άουτ.

77′ Κίτρινη στον Cambell.

79′ Και άλλη μεγάλη επέμβαση του Marshall σε προσπάθεια του Lukaku.

81′ O Stones κόβει το σουτ του Zaha.

82′ O Zaha διαμαρτύρεται για penalty, τίποτα λέει ο άρχοντας της συνάντησης.

90+3′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ! 2-1 ο Seamus Coleman μας λυτρώνει.Σεντρα McGeady,κεφαλία-ασσίστ Barry και ο Seamus εκτελεί. ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΑΛΛΟ!