4. /
  5. Everton-West Ham post game

Everton-West Ham post game review

Σχόλιο

Συνήθως αυτά τα παιχνίδια έχουν μια λογική όσο πιο γρήγορα σκοράρεις τόσο λιγότερο άγχος έχεις.

Η ομάδα μας ήταν καλή είχε συντριπτική κατοχή ως συνήθως φέτος, αλλά ήταν εξαιρετικά άστοχη.Εκεί που τα φίδια άρχισαν να μας ζώνουν μήπως χαθούν ξανά δύο πολύτιμοι βαθμοί ήρθε αυτός που μας έλειψε τόσο πολύ στα προηγούμενα παιχνίδια ο Romelu Lukaku σε 31 λεπτά παρουσίας έδειξε ποσό απαραίτητος είναι στην φετινή Everton 3 σουτ γέμισε την περιοχή όπως η ομάδα είχε ανάγκη και φυσικά το νικητήριο γκολ του αγώνα.Κακή εντύπωση το αντιποδόσφαιρό της West Ham.Ευτυχώς όμως όλα τελειώσαν καλά και πάμε για τα σπουδαία το άλλο Σάββατο στον παιχνίδι για το κύπελλο με την Αρσεναλ με καλή ψυχολογία.

Εντεκάδες

EVERTON:Howard, Coleman, Baines, Stones, Distin, McCarthy, Barry, Deulofeu(72’McGeady), Pienaar, Osman(59′ Lukaku), Naismith(85′ Barkley)

WEST HAM:Adrian, McCartney, Nolan, Tomkins, Jarvis(66’Diame), Taylor, Noble, Collins, Demel(80’Reid), Downing, C Cole(28′ Caroll)

Φάσεις και γκολ

Α’ Ημίχρονο

2′ O Baines βγάζει μια σέντρα ο Osman πιάνει γυριστή κεφαλία ο Naismith δεν καταφέρνει να βρει την μπάλα σωστά

4΄Σέντρα του Βarry κέφαλια του Naismith η μπάλα άουτ

15′ Σουτ του Pienaar έξω απο την περιοχή αουτ η μπάλα

22′ Ωραία καθετη μπαλιά του McCarthy στον Naismith όμως το πλασέ του απο πλάγια σώζει ο Adrian

28′ Σουτ του Deolofeu άουτ

31′ Σουτ του Taylor έξω απο την περιοχή η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ

38′ Ωραια προσπάθεια του Deulofeu που μπαινει μέσα στην μεγάλη περιοχή αλλά σουτάρει άουτ

Β’ Ημίχρονο

46′ O Βaines απο αριστερά γυρίζει στον Pienaar το σουτ του στο δοκάρι η μπάλα φτάνει στον Deulofeu που το σουτ του φτάνει αδύναμα στην αγκαλιά του Αdrian

50′ Νέα επέλαση του Baines απο αριστερά πασάρει στον Pienaar που σουτάρει άουτ

54′ Πολυ δυνατό σουτ του Caroll έξω από την περιοχή αποκρούει ο Howard σε κορνερ

56′ Ωραιο σουτ απο τον Nolan η μπάλα βρίσκει λίγο στον Barry και φεύγει άουτ

63′ Σουτ του Deolofeu απο αριστερα η μπάλα άουτ

68′ Φαουλ του Baines o Distin είναι στην πορεία της μπάλας αλλά στέλνει την μπάλα μακριά απο το τέρμα αντι να την στείλει προς τα μέσα

74′ Σουτ του Caroll έξω από την περιοχή ψηλα άουτ

81′ ΓΚΟΛ O Baines μπαίνει μέσα στην περιοχή βγάζει μια παράλληλη μπαλιά προς το κέντρο της περιοχής και τoν Lukaku που πλασάρει σωστά και σκοράρει 1-0

84′ O Barry απο αριστερά σέντρα στον Lukaku που κατεβάζει με το στήθος και σουτάρει όμως ψηλά άουτ

92′ Σουτ του Lukaku έξω απο την περιοχή η μπάλα άουτ