3. Άρθρα
  4. /
  5. Loan round up, 15-16/8

Loan round up, 15-16/8

Συνολικά 100 αγωνιστικά λεπτά, από… δυόμισι παίκτες της ομάδας που βρίσκονται δανεικοί σε άλλες ομάδες!

Στην Championship, όπως ήταν λίγο πολύ αναμενόμενο, ο Lundstram αγωνίστηκε σε ολόκληρο τον αγώνα της Blackpool με την Mlackburn Rovers, ενώ αγωνίστηκε και μεσοβδόμαδα στον αγώνα για το League Cup εναντίον της Shrewsbury. Και στα δύο παιχνίδια η Blackpool γνώρισε την ήττα, όμως ατομικά ο Lundstram εντυπωσιάζει, έχει αγωνιστεί και στα 3 παιχνίδια, ενώ στο πρώτο ήταν ο καλύτερος παίκτης της ομάδας του, με 89% επιτυχημένες πάσες(περισσότερες από κάθε άλλον μέσα στο γήπεδο), 55 πάσες(περισσότερες από κάθε άλλον παίκτη της Blackpool), 5 τάκλιν και 3 κλεψίματα, ενώ δημιούργησε και 2 φορές ευκαιρίες για γκολ, και όλα αυτά από έναν παίκτη που στα 20 του είχε εμπειρίες μόνο από το πρωτάθλημα της League1 και των U21.

Στο ντέρμπι του Εδιμβούργου, οι Hearts of Midlothian νίκησαν την Hibernian, την ομάδα των Alan Stubbs και Matt Kennedy, με 2-1.

Το παιχνίδι ήταν αίμα και λάσπη, σκωτσέζικο ντέρμπι σε όλο του το μεγαλείο, με 2 κόκκινες κάρτες(από μία), από ένα πέναλτι, των Hearts επιτυχημένο, και το τελικό αποτέλεσμα 2-1, με τη μείωση του σκορ στις καθυστερήσεις!

Ο Kennedy χρησιμοποιήθηκε στα 10 τελευταία λεπτά και δεν χωράει καμία κριτική η εμφάνιση του.

Την Παρασκευή αναμένονταν να λήξει ο δανεισμός του fransisco Junior από τη Stromsgodet και δε χρησιμοποιήθηκε στο τελευταίο παιχνίδι της ομάδας στη Νορβηγία. Ωστόσο δεν υπάρχει και κάποια ανακοίνωση από τη μία ή την άλλη ομάδα.

Τελικά το μυστήριο λύθηκε, ο Fransisco Junior σήμερα το μεσημέρι πήρε τον δρόμο της επιστροφής στο Λίβερπουλ, με το αυτοκίνητο του!

Ελπίζω να γυρίσει και να μην τον… καταπιεί το Άμστερνταμ!

*Στο ντέρμπι του Εδιμβούργου, όπως τα ντόπια ΜΜΕ διατείνονται, βρέθηκε ο Joe Royle, σε ρόλο σκάουτερ, όχι όμως για να παρακολουθήσει την εξέλιξη του Kennedy αλλά για να δει τον Sam Nicholson, αριστερό μέσο των Hearts, για τον οποίο η Everton φέρεται να ενδιαφέρεται.