2. /
  4. /
  5. Ευχαριστημένος με την εμφάνιση

Ευχαριστημένος με την εμφάνιση ο Silva

O Marco Silva έμεινε ικανοποιημένος από την εμφάνιση της ομάδας παρά την ισοπαλία στο Merseyside Derby, ενώ ειδική μνεία έκανε για τους οπαδούς αποκαλώντας τους τον δωδέκατο παίκτη της ομάδας.

” Ήταν ένα σκληρό παιχνίδι. Θέλαμε να κερδίσουμε και να δώσουμε τη νίκη στους οπαδούς μας και πιστεύω δείξαμε την επιθυμία μας σε όλο τον αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο πιέσαμε ψηλότερα και βελτιώσαμε πολύ την εμφάνιση μας. Στα τελευταία 20-30 λεπτά ελέγχαμε τον ρυθμό, αλλά δεν μπορέσαμε να σκοράρουμε. Είναι σημαντικό επίσης που κρατήσαμε το μηδέν στην άμυνα. Οι οπαδοί δημιούργησαν εκπληκτική ατμόσφαιρα από το πρώτο μέχρι το τελευταία λεπτό. Ήταν ο 12ος παίκτης της ομάδας και με έδωσαν τεράστια ώθηση. Θέλω να τους πω ένα μεγάλο ευχαριστώ. ”