4. /
  5. Λιλ-Έβερτον 0-0 (video)

Λιλ-Έβερτον 0-0 (video)

Σχόλιο

Χωρίς να εντυπωσιάσει η ομάδα πήρε την ισοπαλία στην δύσκολή έδρα της Λίλ και έτσι κρατάει την τύχη της στα χέρια της στην υπόθεση πρόκριση

.Μετά απο ένα πρώτο ημίχρονο χωρίς τις μεγάλες ευκαιρίες.Η Γαλλική ομάδα μπήκε δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο και πίεσε ψάχνοντας το γκολ χωρίς όμως να αξιοποιήσουν κάποια ευκαιρία.Σοτ τελευταίο ημίωρο το παιχνίδι άνοιξε με τις δύο ομάδες να ψάχνουν το γκολ που θα έδινε το προβάδισμα όμως αυτό δεν ήρθε έτσι το 0-0 διατήρησε την ομάδα στην κορυφή του ομίλου

Εντεκάδες

Λιλ: Enyeama, Corchia, Kjaer, Beria, Souare, Basa, Balmont, Gueye, Mavuba (86′ Martin), Rodelin (73′ Mendes), Origi

Έβερτον: Howard, Hibbert, Baines, Jagielka, Distin, McGeady (82′ Atsu), Besic, Barry, Barkley (90’+3′ McCarthy), Pienaar (64′ Lukaku), Eto’o

Φάσεις

18′ Όμορφο 1-2 του Pienaar με τον Eto’o ο τελευταίος χάνει το βαματισμό του και δεν καταφέρνει να πλασάρει

26′, Σουτ του Gueye εκτός περιοχής, λίγο έξω απο το αριστερο δοκάρι του Howard

53 Σουτ του Origi  έξω απο την περιοχή ψηλά άουτ

64’,Ο McGeady  τετ-α-τετ με τον
αντίπαλο τερματοφύλακα, έπειτα από πάσα του Lukaku,
όμως το σουτ του απέκρουσε ο Enyeama και στην συνέχεια απομακρύνθηκε

88′ Σουτ του Εto’o Λίγο έξω απο την εστία του Enyeama