4. /
  5. Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Έβερτον 1-0

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Έβερτον 1-0

Σχόλιο

Η Έβερτον χωρίς να είναι κακή δεν κατάφερε να έχει ουσία στην εμφάνιση τής, έτσι γνώρισε την ήττα στο Όλντ Τράφορντ με 1-0.

Η ομάδα μας στάθηκε άτυχη σε τουλάχιστον δύο περιπτώσεις σε ένα παιχνίδι που το πιο δίκαιο σκορ θα ήταν η ισοπαλία.Στάθηκε σχετικά καλά στο πρώτο ημίχρονο όπου δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα .στο δεύτερο ημίχρονο μετά το γκολ που δέχθηκε ατύχησε σε δύο απίθανες ευκαιρίες με τον Jagielka στο 55′ και στο 83′.Σε ατομικό επίπεδο καλοί οι Jagielka,Stones και Barkley αντίθετα δεν ηταν καλοί οι Robles, Cleverley,Lennon και Lukaku

Εντεκάδες

Μαντσεστερ Γιουνάιτεντ: De Gea, Darmian, Smalling, Blind(82’Valencia), Rojo(46’Mensah), Schneiderlin, Carrick(58′ Herrera), Lingard, Mata, Martial, Rashford.

Έβερτον:Joel, Baines, Jagielka, Stones, Coleman, Cleverley, McCarthy, Lennon, Barkley(87’Niasse), Deulofeu (63’Mirallas), Lukaku.