4. /
  5. Έβερτον-Μπόλτον 1-2

Έβερτον-Μπόλτον 1-2

Σχόλιο

Η Έβερτον έκανε μια απο τις χειρότερες εμφανίσεις της φέτος και πέταξε στα σκουπίδια τρείς βαθμούς.Σε ένα παιχνίδι που χαρακτηριστικό του ήταν ο θυελώδης αέρας, που μάλιστα βοήθησε τον τερματοφύλακά μας, τον αμερικάνο Tim Howard να πετύχει ένα σπάνιο γκολ που μάλλον θα παίζει για καιρό στα highlights.Η ομάδα μας προηγήθηκε 1-0 αλλα έχασε απο μια καλύτερη Bolton που έφτανε αδικαιολόγητα εύκολα και έκανε ευκαιρίες στην περιοχή της ομάδας μας.

Εντεκάδες

Έβερτον:Howard, Distin, Jagielka, Baines, Hibbert, Heitinga, Neville, Osman, Donovan, Saha Stracqualursi

Μπόλτον:Bogdan, Knight, Cahill, Ricketts, Rafn Steinsson, Muamba, Reo-Coker, Davies, Petrov, Eagles Ngog.

Ο Αγώνας

5′ Σούτ του Eagles μπλοκάρει ο Howard

10′ Σουτ του Donovan μπλοκάρει ο Bogdan

14′ ο Stracqualursi  πλασάρει η μπάλα λίγο άουτ

34′ Σουτ του Jagielka σωζει ο Bogdan

47′ Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Baines βοηθάει και ο αέρας η μπάλα απο κεφάλι αμυντικού της Μπολτον απομακρύνεται

49′ Πλασέ του Davies απο κοντά σώζει ο Howard

58′ Πλασέ του Ngog σώζει ωραία ο Howard

63′ ΓΚΟΛ Ο Howard πετυχαίνει ένα απίστευτο γκολ καθώς μετά απο βολέ του η μπάλα περνάει πάνω από τον Bogdan και καταλήγει στα δίχτυα της Bolton 1-0

66′ ΓΚΟΛ Ξανά η Μπόλτον σε θέση βολής μέσα στην περιοχή με τον Ngog που σκοράρει 1-1

77′ ΓΚΟΛ Σουτ απο τον Gary Gahill μέσα απο την μεγάλη περιοχή 1-2 για την Μπόλτον

92′ Όμορφα εκτελεσμένο φάουλ του Baines ή μπάλα στο δοκάρι.