4. /
  5. Φιλικό Αγγλίας Κ20- Ουρουγουάης

Φιλικό Αγγλίας Κ20- Ουρουγουάης Κ20.

Σε φιλικό που έγινε χθες στην Αττάλεια

της Τουρκίας μεταξύ της Αγγλίας και της Ουρουγουάης Κ20, η Αγγλία νίκησε την αντίπαλο της με 3-0.

Στον αγώνα πήραν μέρος και οι 5 διεθνείς της Everton, καθώς ο ομοσπονδιακός τεχνικός Peter Taylor χρησιμοποίησε και του 21 ποδοσφαιριστές που είχε στη διάθεση του.

Οι John Lundstram (με τη φανέλα 18) ξεκίνησε ως βασικός, όπως και ο Luke Garbutt (20). Ο Lundstram αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο από τον, σκόρερ του δεύτερου γκολ, Adam Reach της  Middlesborough. Ο Garbutt αντικαταστάθηκε και αυτός στο ημίχρονο από τον Daniel Potts της West Ham. Στο ημίχρονο μπήκαν οι Ross Barkley (21) αντί του Gael Bigirimana της Newcastle, Chris Long (10) αντί του Harry Kane της Tottenham και John Stones (14) στη θέση του Jon Flanagan της Liverpool. Μάλιστα, ο Chris long σημείωσε το τρίτο γκολ στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης! Το σκορ άνοιξε μόλις στο 7ο λεπτό ο Luke Williams, επίσης της Middlesborough.