4. /
  5. Έβερτον-Λίλ 3-0(video)

Έβερτον-Λίλ 3-0(video)

Σχόλιο

Η Έβερτον με μια επιβλητική εμφάνιση για την τέταρτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League κέρδισε εύκολα την Λίλ με 3-0.

Η ομάδα μας ήταν καλή και ουσιαστική και κατάφερε απο το πρώτο ημίχρονο να πάρει ένα σημαντικό προβάδισμα νίκης 2-0.Στο δεύτερο ημίχρονο πέτυχε άλλο ένα γκολ και κάπου εκεί τελείωσε το παιχνίδι Εύχαριστό η καλή αμυντική λειτουργεία μια και το παιχνίδι τελείωσε χωρίς ουσιαστικά η ομάδα να απειληθεί απο τους Γάλλους.Έτσι η Έβερτον είναι στην κορυφή του 8ου ομίλου έχοντας οχτώ βαθμούς και παραμένοντας αήττητη στην διοργάνωση.

Εντεκάδες

Έβερτον:Howard, Hibbert, Baines, Jagielka, Distin, Barry(67′ Gibson), McCarthy(85′ McGarthy), Osman, Naismith, McGeady(66′ Atsu), Lukaku.

Λίλ: Enyeama, Corchia(75 Rontelin), Balmont, Gueye, Frey(63′ Roux), Kjaer, Mendes(64′ Beria), Souare, Mavuba, Basa, Origi

Γκολ

27′ Σέντρα του McGeady η μπάλα φτάνει λίγο πιο πίσω απο το δεύτερο δοκάρι στον Osman που με ωραίο σουτ ανοίγει το σκορ 1-0

42′ Κόρνερ απο τον McGeady κεφαλιά ψαράκι του Jagielka 2-0 για την ομάδα μας

61 Ο Lukaku πασάρει στον Baines  που έχει κάνει μια ωραία κούρσα του χωρίς την μπάλα αυτός στον κέντρο της περιοχής στον Naismith που με όμορφο σουτ κάνει το 3-0 για την ομάδα μας