4. /
  5. Έβερτον-Κουίνς Παρκ Ρέιντζερς 3-1

Έβερτον-Κουίνς Παρκ Ρέιντζερς 3-1

Σχόλιο

H Έβερτον χρειάστηκε 33 λεπτά και ένα απίθανο γκολ του Barkley για να ξεκλειδώσει την άμυνα της Κουίνς Παρκ Ρέιντζερς και να φτάσει σε αυτό το τελικά εύκολο 3-1.

Οι Λονδρέζοι ως εκείνη την στιγμή πρέσαραν ψηλά και προβλημάτισαν αρκετά την ομάδα μας που δυσκολευόταν αρκετά να περάσει την μπάλα ψηλά.Μετά το γκολ το παιχνίδι άνοιξε και οι δύο ομάδες έκαναν πιο εύκολα επιθέσεις.Η ομάδα μας ευτύχησε να διπλασιάσει τα τέρματα της με ένα φάουλ του Mirallas που χτύπησε στο τοίχος άλλαξε πορεία και έτσι λίγο πρίν το ημίχρονο η Έβερτον διπλασίασε τα τέρματα της και πήγε ήρεμη στα αποδυτήρια.Το τρίτο γκολ του Naismith νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο έδωσε την ευκαιρία στην ομάδα να γυρίσει πίσω και να κάνει διαχείριση του παιχνιδιού και παρά το γκολ που δέχθηκε να πετύχει μια εύκολη νίκη.Η νίκη δυστυχώς για άλλη μια φορά δεν ήρθε χωρίς τραυματία αυτη την φορά ήταν ο Mirallas που έφυγε με φορείο απο το γήπεδο.Στα ευχάριστα η εξαιρετική εμφάνιση του Barkley αλλά νομίζω και η πρώτη καλή εμφάνιση του Besic αν και πάλι ένα χαζό λάθος το έκανε.

Ενδεκάδες

Έβερτον:Howard, Baines, Distin, Jagielka, Coleman, Besic, Barkley, Mirallas(90’Kone), Naismith, McGeady (73’Pienaar), Lukaku(77’Eto’o)

Κούινς Παρκ Ρέιντζερς:Green, Yeung, Dunne, Onuoha, Isla, Phillips(59’Zamora), Barton (c), Fer(76’Κranjcar), Mutch, Hoilett, Vargas.