2. /
  4. /
  5. Allardyce: Σημαντικό που ανατρέψαμε

Allardyce: Σημαντικό που ανατρέψαμε το σκορ

Ο Sam Allardyce θεωρεί πολύ σημαντική την αντίδραση της ομάδας μετά το 0-1 και την ανατροπή του σκορ στο δεύτερο ημίχρονο. Η αμυντική βελτίωση της Έβερτον είναι επίσης κάτι που χαροποιεί τον νέο προπονητή.

” Στο πρώτο ημίχρονο δεν πραγματοποιήσαμε καλή εμφάνιση, δεν βγαίναμε μπροστά, δεν κάναμε ευκαιρίες και αυτό έδωσε αυτοπεποίθηση στους αντιπάλους μας. Δεν κινδυνέψαμε αλλά από ένα λάθος στην άμυνα στα μαρκαρίσματα δεχτήκαμε το γκολ. Στη συνέχεια ευτυχίσαμε να ανεβούμε να κερδίσουμε το πέναλτι από το οποίο ο Dominic ισοφάρισε. Αυτό πραγματικά σκότωσε της ελπίδες της Σουόνσι. Στο δεύτερο έβαλα μέσα τον Davies που ήταν πολύ καλός, αλλά τη διαφορά έκανε η κλάση του Sigurdsson o οποίος μπορεί να αλλάξει το παιχνίδι. Χάρη σε αυτό το τέρμα κερδίσαμε άνετα το παιχνίδι. Είναι πολύ σημαντικό που ανατρέψαμε το σκορ, γιατί συνήθως στην Αγγλία όταν προηγείται μια ομάδα κερδίζει. Ήταν μια πολύ καλή νίκη για τη συνέχεια. ”