4. /
  5. Τι έκαναν οι διεθνείς

Τι έκαναν οι διεθνείς

Υποχρέωσεις για τα προκριματικά του Παγκοσμιού κυπέλου που θα γίνει το 2014 στην Βραζιλιά είχαν αρκετοι απο τους παίκτες τις ομάδας μας…

Εθνική Αγγλίας:Στην Εθνική ομάδα της Αγγλίας απο την Έβερτον κλήθηκαν οι Phil Jagielka και Leighton Baines. Η Αγγλία έδωσε δύο παιχνίδια κέρδισε άνετα 0-5 την Μολδαβία εκτός έδρας με τον Leighton Baines να αγωνίζεται βασικός και να σκοράρει στο 83′ το πρώτο του γκολ με φάουλ που κόντραρε στο τοίχος και τελευταίο της Αγγλίας ενώ ο Phi Jagielka εμεινε στον πάγκο.Στο δεύτερο παιχνίδι χθες στο Γουέμπλει η Αγγλία δεν κατάφερε να κερδίσει την Ουκρανια 1-1 το τελικό σκορ, που για πρώτη φορά μετα το 2007 είχε δύο παίκτες της Έβερτον βασικούς στην συνθεσή της ο Jagielka αγωνίστηκε σε ολοκληρο το παιχνίδι ενώ ο Baines εγινε αλλάγή το 73′

Εθνική Κροατίας:Στην Εθνική της Κροατίας ο Nicika Jelavic αγωνίστηκε ως αλλαγή στο πρώτο παιχνίδι της Κροατίας εναντίον των Σκοπίων μπήκε στο 63΄και λιγα λεπτά αργότερα με κεφαλιά ψαράκι έδωσε την νική στην Κροατία με το μοναδικό γκολ του αγώνα 1-0 στο επόμενο παιχνίδι ο Jelavic αγωνίστηκε ως βασικός στο 1-1 εκτός εδρας με το Βέλγιο χωρίς να καταφέρει να σκοράρει αντικαταστάθηκε στο 59′

Εθνική Βελγίου:Δύο ποδοσφαιριστές έχει η ομάδα μας και στην Εθνική Βελγίου ο Marouane Fellaini και ο Kevin Mirallas αγωνίστηκαν βασικοί στο πρώτο παιχνίδι της ομάδας εναντίον της Ουαλίας στο Κάρντιφ νίκη με 0-2 για τους Βέλγους όπου  ο Mirallas βγήκε αλλαγή στο ημίχρονο ενώ ο Fellaini έπαιξε σε όλο το παιχνίδι.Στο δεύτερο παιχνιδι το 1-1 εναντίον της Κροατίας  μπήκαν ως αλλαγές και οι δύο παίκτες της Έβερτον με χαρακτήριστκό του παιχνιδιού οτι ο Κροατής με τους Βέλγους  δεν έπαιξαν ως αντίπαλοι σε κανένα σημείο του αγώνα μια και ο Jelavic βγήκε λίγα λεπτά πριν μπεί ο Fellaini.

Εθνική Σκωτίας:Ο Steven Naismith είναι ο μοναδικός παίκτης της ομάδας μας που αγωνίζεται στην Εθνική Σκωτίας έπαιξε στις 8 Σεπτεμβρίου σε ολόκληρο το παιχίδι με την Σερβία που έληξε 0-0 και έπαιξε ως αλλαγή στο 77′ με τα Σκόπια στο χθεσινό παιχνίδι.

Εθνική Ιρλανδίας:Μόνο ο Seamus Coleman κληθηκε με την Ιρλανδία δεν έπαιξε στο παιχνίδι με το Καζακσταν 1-2 νίκη για την Ιρλανδία χθες οι Ιρλανδόι είχαν ρεπο και έδωσαν φιλικό παιχνίδι με το Ομαν 4-1 στο οποίο ο Coleman αγωνίστηκε σε ολόκληρο το παιχνίδι

Εθνική Ολλανδίας:Με την Ολλανδία κλήθηκε ο John Heitinga που ξεκίνησε βασικός  εναντίον της Τουρκίας και έγινε αλλαγή στο 86′ στην νίκη 2-0  των Ολλανδών ενώ χθές έμεινε στον πάγκο στην εντυπωσιακή νίκη 1-4 των Ολλανδών μέσα στην Ουγγαρία.

Εθνική Σλοβακίας:O Jan Mucha ήταν βασικός με την Σλοβακία στην εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με την Λιθουανία ενώ ηταν εκτός αποστολής;; στον χθεσινό αγώνα με το Λιχτενστάιν

Εθνική Η.Π.Α.:O Tim Howard έπαιξε βασικός και στα δύο παιχνίδια εναντίον της Τζαμάικα 2-1 εκτός εδρας ήττα στο Κίνγκστον και 1-0 νίκη στις Η.Π.Α.

Εθνική Κόστα Ρικα: Ο Bryan Oviedo έπαιξε μόνο στο πρώτο παιχνίδι απο τις δύο ήττες για την Κόστα Ρικα 0-2 εντός και 1-0 εκτός απο το Μεξικό.