2. /
  4. /
  5. Koeman: Άδικο αποτέλεσμα

Koeman: Άδικο αποτέλεσμα

Ο Ρόναλντ Κούμαν χαρακτήρισε άδικη την εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Μπέρνλι, καθώς όπως τόνισε δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα της αναμέτρησης.

” Η απόδοση μας στα τελευταία 20 λεπτά του πρώτου ημιχρόνου ήταν πεσμένη, όμως σε γενικές γραμμές η ομάδα έπαιξε καλά. Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε μεγαλύτερη ένταση, δημιουργήσαμε περισσότερες ευκαιρίες και ήμασταν πιο επικίνδυνοι. Ισοφαρίσαμε και στη συνέχεια περιμέναμε ότι θα κερδίσουμε το παιχνίδι. Στο τελευταίο λεπτό δεχτήκαμε γκολ και αυτό ήταν πού σκληρό για μας. Το λιγότερο που αξίζαμε σήμερα ήταν η ισοπαλία, αλλά αυτό που συνέβη ήταν πραγματικά απογοητευτικό. Παίξαμε καλό ποδόσφαιρο, όμως στα τελευταία λεπτά θα έπρεπε να είμαστε λίγο πιο αδίστακτοι. Ήταν άδικο το αποτέλεσμα, αλλά στο ποδόσφαιρο μερικές φορές δεν παίρνεις αυτό που αξίζεις. ”