4. /
  5. Έβερτον-Άρσεναλ (Post game review

Έβερτον-Άρσεναλ (Post game review & video)

ΣΧΟΛΙΟ

Αυτή η ισοπαλία δύσκολα χωνεύεται, η ομάδα μας ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο αλλά στο δεύτερο δεν ήταν η ίδια ομάδα που βγήκε από τα αποδυτήρια έστω και έτσι όμως, έδειχνε πως ελέγχει το παιχνίδι και δεν θα έχει πρόβλημα να πάρει το πρώτο τρίποντο της σεζόν.

Όμως 2 γκολ σε 7 λεπτά και η Άρσεναλ κατάφερε να φύγει με πόντο απο το Goodison park. Τα 3 γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο σε 2 παιχνίδια είναι αυτό που θα πρέπει να προβληματίσει παραπάνω τον Ρομπέρτο Μαρτίνεθ,ενω επιπλέον πονοκέφαλοι οι τραυματίσμοι των Pienaar και Lukaku που αποχώρησαν και ας ελπίσουμε να μην είναι κάτι σοβαρό.Όσο για την Άρσεναλ απεταξαμην αυτη την ομάδα τις πρώτες αγωνιστικές ως συνήθως μας έκανε πάλι ζημιά

ΕΝΤΕΚΑΔΕΣ

Έβερτον: Howard, Coleman, Jagielka, Distin, Baines, Barry, McCarthy, Mirallas(85’Atsu), Naismith, Pienaar (10’Osman), Lukaku(76′ McGeady).

Άρσεναλ: Szczesny, Debuchy, Mertesacker, Chambers, Monreal, Wilshere(74′ Cazorla), Flamini, Ramsey, Ozil, Oxlade-Chamberlain(74′ Campell), Sanchez(46’Giroud).

ΦΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΓΚΟΛ

11′ Σουτ του Chamberlain ψηλά άουτ

15′ Νέο σουτ του Chamberlain μετά απο ένα αρκετά επιπόλαιο γύρισμα του Coleman στο κέντρο της περιοχής ευτύχς φεύγει και αυτό άουτ

19′ ΓΚΟΟΟΟΛ Υπέροχη σέντρα από τον Barry στο δεύτερο δοκάρι κεφαλία του Coleman η μπάλα στα δίκτυα του Szczesny 1-0 για την ομάδα μας.

21′ Ο Mirallas βγαίνει μόνος του τετ α τετ αλλά πέφτει με υποψία τραβήγματος και το πλασέ του φεύγει άουτ

31′ Σουτ του Chamberlain ξανά άουτ

35′ Καλοχτυπημένο φάουλ του Mirallas που κέρδισε λίγο πρίν ο ίδιος ελάχιστα πάνω απο την συμβολή των δοκών του Szczesny

43′ ΓΚΟΟΟΟΛ Υπέροχη ενέργεια του Lukaku που πέρνει τη μπάλα απο το κέντρο και κάνει μια ωραία κούρσα προς την περιοχή πασάρει στον Naismith που πλασάρει 2-0 για την ομάδα μας πριν το ημίχρονο

46′ Σέντρα του Chamberlain σουτ στην κίνηση του Giroud απο κοντά πάνω απο το δοκάρι του Howard

66′ Σουτ του Giroud η μπάλα φεύγει ελάχιστά ;aoyt

68′ Ξανα σε θέση βολής ο Giroud μετά απο κόντρα στην μεγάλη περιοχη ο Howard όμως διώχνει

70’Προσπάθεια το Baines που μπαίνει στην περιοχή απο αριστερά γυρίζει την μπάλα αλλά ο Mirallas έχει φύγει λίγο μπροστά και δεν μπορεί να αξιοποιήσει την ευκαιρία

76′ Ο McGeady πασάρει στον Naismith που σουτάρει άουτ

83′ ΓΚΟΛ Συρτή σέντρα του Cazorla στον Ramsey που σκοράρει απο κοντά

90′ ΓΚΟΛ Ο Monreal κάνει την σέντρα και ο Giroud με κεφαλία ισοφαρίζει σε 2-2