2. /
  4. /
  5. Μαρτίνεθ:Μείναμε απο ενέργεια

Μαρτίνεθ:Μείναμε απο ενέργεια

Ο Ρομπέρτο Μαρτίνεθ έμεινε ευχαριστημένος απο την απόδοση στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα αλλά διέγνώσε το πρόβλημα ενέργείας που δεν επέτρεψε στην ομάδα να πανηγυρίσει το πρώτο τρίποντο της χρονιάς.

Ο Ισπανός μάνατζερ είπε”Για 70-75 λεπτά, είχαμε τέλεια απόδοση αρκετά παρόμοια με όταν παίξαμε Άρσεναλ την τελευταία φορά. Το πρώτο ήμίχρονο μας ήταν γεμάτο δυναμικό ποδόσφαιρο και ενέργεια. Αναζητήσαμε πολύ δυνατά το γκολ κάθε φορά πήγαμε προς τα εμπρός και όταν αμυνόμασταν σταματήσαμε Άρσεναλ από το να έχουν σουτ στο εστία.Σημειώνοντας τα δύο γκολ θα επρέπε να είναι αρκετά για να ελέγξουμε το παιχνίδι με τον κανονικό τρόπο που το κάνουμε. Απλά αισθάνθηκα ότι ορισμένοι παίκτες και σαν ομάδα, είχαν πέσει τα επίπεδα της ενέργειας  και δεν μπορούσα να το ελέγξω.
Όταν το κάνεις αυτο, θα επρέπε να σημειώσουμε και τρίτο γκολ και να μην επιτρέψουμε στην Άρσεναλ να γίνει απειλιτική αλλά ο Ισπανός είπε ότι υπήρχαν θετικά να πάρουμε από το ντέρμπι.Η απογοήτευση είναι το αποτέλεσμα  δεν υπάρχουν δύο τρόποι για να το δείς. Αλλά η απόδοση ήταν πρωτοφανής.Μας έδωσε ακριβώς αυτό που θέλαμε μια σαφή κατεύθυνση για το πού θα πρέπει να δουλέψουμε, γιατί ήταν ένα πρώτο ημίχρονο αν μπορούσε να διατηρηθεί για 90 λεπτά, αλλά ήταν και για μεγάλες περιόδους του παιχνιδιού αξίζαμε τους τρεις βαθμούς.Ήμασταν κυρίαρχοι απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα.Είμαστε απογοητευμένοι, αλλά τώρα ξέρουμε πού πρέπει να εργαστούμε για να κάνουμε αυτές τις εμφανίσεις να διαρκούν 90 λεπτά.