2. /
  4. /
  5. Σκανδιναβική νίκη!

Σκανδιναβική νίκη!

Σε έναν αγώνα για γερά νεύρα, καταφέραμε επιτέλους χάρη στη Bjorn να κερδίσουμε 1-2!

Κόντρα σε μία ομάδα με καλό μομέντουμ και ύστερα από 4 σερί νίκες…

Η αλήθεια είναι πως στο πρώτο ημίχρονο μας πίεσαν πάρα πολύ και θα μπορούσαμε να δεχτούμε το γκολ αλλά η Brosnan αποσόβησε το γκολ και είπε όχι 2 φορές στις Daly και Leon εξού και αναδείχθηκε MVP του αγώνα!

Όμως στο 2ο ημίχρονο μπήκαμε σαν πύρινη λαίλαπα και προηγήθηκαμε στο 54 με το αυτογκόλ της Patten, όμως στην ακριβώς επόμενη φάση δεχτήκαμε το γκολ της ισοφάρισης με την Daly από ασίστ της Hanson.

Την πολυπόθητη νίκη την πήραμε με εκτέλεση πέναλτι από την Bjorn στο 74′. Το σκορ θα μπορούσε να ήταν ακόμη μεγαλύτερο αν δεν υπήρχαν οι δύο πολύ καλές τερματοφύλακες να αποκρούσουν τουλάχιστον 3 σίγουρα ακόμη γκολ και για τις 2 ομάδες.

Στο τέλος του ματς ο Sorensen ανέφερε ” Δείξαμε ένα καλό χαρακτήρα και δεν μπλοκάραμε στην άμεση ισοφάριση που δεχτήκαμε. Συνεχίζουμε στο επόμενο ματς, ο δρόμος είναι μακρύς και δύσκολος. Στη σημερινή εποχή μπορούμε να νικήσουμε την οποιαδήποτε ομάδα αρκεί να είμαστε προσηλωμένοι στο αποτέλεσμα για να έχουμε τις επιτυχίες που μας αναλογούν.”

Με τη νίκη αυτή, η ομάδα μας έφτασε τους 8 βαθμούς και ανεβαίνοντας στην 7η θέση, 4 βαθμούς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού!

Επόμενο παιχνίδι είναι στο Λονδίνο κόντρα στη West Ham, όπου μπορούμε να πάρουμε και πάλι τους 3 βαθμούς! Η West Ham έχει 4 βαθμούς (νίκη με Brighton και ισοπαλία με Liverpool) και αντίστοιχα 4 σερί παιχνίδι μόνο με ήττες.