2. /
  4. /
  5. Ancelotti: “Xάσαμε στις μικρές

Ancelotti: “Xάσαμε στις μικρές λεπτομέρειες”

Ο Carlo Ancelotti δήλωσε πως ήταν μικρές λεπτομέριες αυτές που οδήγησαν στην ήττα στο St’ James Park Ο Ιταλός τεχνικός δήλωσε:  “Εκεί που χάσαμε σήμερα ήταν στις μικρές λεπτομέρειες.Γνωρίζαμε ότι δεν είχαμε τη συνήθη ποιότητα εκ των προτέρων, αλλά είπα στους παίκτες μου.Να είστε επικεντρωμένοι αμυντικά, μην δώσετε  δώρα καθώς δεν θέλουμε να χάσουμε.Δεν ήταν καλή απόδοση. Το παιχνίδι ήταν σε ισορροπία, άνοιξαν το σκορ και ήμασταν λίγο αργοί , τους δώσαμε ένα δώρο στο πέναλτι και μετά από αυτό, το παιχνίδι αλλάζει. Όπως συνήθως, συμβαίνει και ξυπνήσαμε αργότερα, αλλά η απόδοση δεν ήταν καλή.Γνωρίζαμε ότι θα ήταν αυτό το είδος παιχνιδιού, χωρίς πολλές ευκαιρίες. Μέχρι το πέναλτι, το παιχνίδι ήταν στο υπόλοιπο γήπεδο. Δεν είχαμε πολλές ευκαιρίες, η Νιουκάστλ δεν είχε πολλές ευκαιρίες απλώς χρειαζόμασταν να συνεχίσουμε έτσι,να μην τους κάνουμε ένα δώρο και να κρατήσουν τον αγώνα ισορροπημένο και θα μπορούσαμε να ανοίξουμε στο τέλος.Ξυπνήσαμε αργότερα επειδή ήμασταν 2-0, είχαμε μια καλή αντίδραση, αλλά δεν ήταν αρκετό.”