4. /
  5. Σίλβα:Δεν παίξαμε ποδόσφαιρο

Σίλβα:Δεν παίξαμε ποδόσφαιρο

Απογοητεύμενος απο την χθεσινή εμφάνιση ήταν ο Μάρκο Σίλβα που είπε στις δηλώσεις του πως η  απόδοση στο παιχνίδι με την Φούλαμ δεν ήταν στο σωστό επίπεδο για το σύλλογό μας.

Ο Πορτογάλος τεχνικός είπε Δεν είμαστε ευχαριστημένοι και δεν επιτύχαμε το αποτέλεσμα που θέλαμε δεν παίξαμε κάλα.Τώρα είναι η στιγμή να προετοιμαστούμε για το επόμενο παιχνίδι και να δώσουμε με την απόδοση μας μια διαφορετική απάντηση από ότι σήμερα το απόγευμα.Είχαμε φανταστικά αποτελέσματα στους τελευταίους αγώνες και εξαρτάται απο εμας να κάνουμε ότι μπορούμε για να κερδίσουμε το επόμενο παιχνίδι.Ξέραμε ότι το παιχνίδι με την Φούλαμ θα ήταν πραγματικά δύσκολο.Η θέση στον βαθμολογικό πίνακα δεν είχε σημασία ξέραμε ότι θα παίξουν με περηφάνια και χαρακτήρα για να πετύχουν κάτι συμαντικό για αυτούς.Αλλά δεν ξεκινήσαμε το παιχνίδι καλά,το πρώτο ημίχρονο μας δεν ήταν καλό και ας είχαμε 1-2 στιγμές στην επίθεση που δημιούργησε κάποια προβλήματα για αυτούς. Αλλά δεν ήμασταν αρκετά επιθετικοί, με ή χωρίς την μπάλα. Δεν μετακινήσαμε την μπάλα αρκετά γρήγορα για να τους αποδιοργανώσουμε” Σε ερώτηση αν θα κλονιστεί η εμπιστοσύνη που έχουν στο ευατό του οι παίκτες μετά το αποτέλεσμα απάντησεΌχι, η εμπιστοσύνη δεν θα επηρεαστεί, πρέπει να κοιτάξουμε μπροστά στον επόμενο αγώνα να αναλύσουμε και να δούμε τι δεν κάναμε με τον σωστό τρόπο ενάντια στην Φούλαμ.Οι οδηγίες που έδωσα στο ημίχρονο ήταν να αλλάξω την προσέγγισή μας, αλλά δεχτήκαμε ένα γκολ στο πρώτο λεπτό, το οποίο ήταν κάτι δύσκολο, ακόμα και αν αντιδράσαμε με κάποιες καλές στιγμές και είχαμε κάποιες μεγάλες ευκαιρίες.Μια με τον Dominic, ειδικότερα, που θα μπορούσε να αλλάξει τον αγώνα. Φαινόταν τότε πως θα μπορούσαμε να εξισορροπήσουμε το παιχνίδι αλλά δεν σκοράραμε και σε μια αντεπίθεση όταν δεν είχαμε καλή ισορροπία πέτυχαν το δεύτερο γκολ.Αυτό έκανε τα πάντα πιο δύσκολα για εμάς … και το δεύτερο μισό ήταν δύσκολο. Υπήρξαν πολλές διακοπές και αυτό καθιστούσε δύσκολο να βάλει η ομάδα ένταση και ρυθμό στον αγώνα.Η επόμενη εβδομάδα θα είναι πραγματικά σκληρή από μια ισχυρή ομάδα, αλλά αν παίξουμε πώς κάναμε τις τελευταίες εβδομάδες, θα μπορέσουμε να επιτύχουμε ένα καλό αποτέλεσμα”.Στην συνέχεια ο Πορτογάλος μίλησε και για τον ελάχιστο χρόνο παιχνίδιου στο δεύτερο ημίχρονο Δεν παίξαμε ποδόσφαιρο. Όλοι όσοι ήρθαν εδώ για να παρακολουθήσουν ποδόσφαιρο, το δεύτερο ημίχρονο δεν ήταν αγώνας ποδοσφαίρου.Υπήρξαν πολλές διακοπές, – ίσως 8, 9, 10 φορές το ιατρικό προσωπικό πήγε στο γήπεδο και κάθε πέντε λεπτά το παιχνίδι σταμάτούσε. Αυτός είναι ο λόγος που λέω ότι δεν ήταν παιχνίδι ποδοσφαίρου.Αλλά δεν αποδόσαμε με τον τρόπο που θέλαμε. Είχαμε τρία φανταστικά παιχνίδια, αλλά δεν είχαμε σήμερα μια απόδοση που ήταν στο σωστό επίπεδο για το σύλλογό μας.”